راه های فروش اثر هنری

راه های فروش اثر هنری
Rate this post

برای فروشِ اثرِ هنری تان کارهایِ بسیاری است که می توانید انجام دهید اما به گُمانم در دنیای ارتباطات، رمزِ موفقیت در هر کسب و کاری ارتباط است.ارتباطی دوستانه و گرم.

اثرِ هنری تان را در معرضِ دیدِ عُموم قرار دهید.

گالریِ شخصی یا صفحه ی شخصی؟ فرقی نمی کند به هر حال شما باید آثارتان را در معرضِ دیدِ همگان قرار دهید و ابراز وجود کنید تا دیگران از بودن و هنرِ شما آگاهی یابند چون در پیشانیِ کسی ننوشته: هنرمند!

فضایِ دوستانه ای فراهم کنید و در دسترسِ علاقه مندان باشید.

هنردوستانی که به گالری حقیقی یا مجازیِ شما می آیند مشتاقند تا راجع به آثارِ هنریِ شما بیشتر بدانند و مایلند با  خالق آن آثار آشنا شده و واردِ  گفتگو شوند.

متبسم، خوش رو و اجتماعی با آنها صحبت کنید.البته حدِ تعادل را رعایت کنید و به دنبالِ بازدید کنندگان راه نیفتید تا توجه آنها را به اثرتان جلب کنید. نه از این ورِ بوم بیفتید و نه از آن ورِ بوم.رعایتِ تعادل رمزِ موفقیت در هر کاری است. نه خجالتی باشید و نه کَنه!

از آنها بپرسید چه چیز در اثرِ هنریِ شما توجهِ شان را جلب نموده است؟

بعد از شکل گیریِ ارتباطِ اولیه میانِ شما و مخاطبِ هنرتان از آنها بپرسید آیا ترکیبِ رنگیِ خاصی توجه شان را جلب کرده است؟ آیا اِلمِانِ خاصی آن ها را به تابلوتان علاقه مند کرده است؟ آیا فضایِ نقاشی برایشان آشناست و تداعی کننده ی خاطراتی است؟ چه چیزِ آن برایِ شما جالب و جذاب بوده است؟ یا هر سوال  خلاقانه ی دیگری که به ذهنتان می رسد. یک هنرمند باید از خلاقیتِ خود در هر کاری بهره بگیرد. 

فروش آثار هنری از طریق اینستاگرام

فعالانه حرف هایشان را بشنوید.

آدم ها به دنبالِ گوشی شنوا برایِ شنیدنِ حرف ها و درد و دل هایشان هستند و وقتی شما این لطف را در حقشان می کنید آنها به خریداری بالقوه تبدیل میشوند که در ذهنِ خود تابلویِ شما را برایِ خانه یا دفترِ کارشان در نظر می گیرند و شما را به دیگران معرفی کرده و یا حتی برایِ  بارِ دوم از شما خرید خواهند کرد.

بپرسید برایِ چه محیطی به دنبالِ تابلو و اثر هنری هستند. 

از مُشتریِ خود بپرسید برای چه مکانی و با چه ویژگی هایی به دنبالِ تابل و نقاشی هستند و کمک کنید تا تابلو مناسب را پیدا و انتخاب کنند زیرا یک تابلو هرچقدر زیبا و هنرمندانه باشد ممکن است با مکانِ موردِ  نظرِم خاطبِ  شما  جور نباشد  که در اینگونه مواقع بهتر است اثرِ دیگری که متناسب است را به مشتری پیشنهاد کنید.

داستانِ شخصی خود را بگویید.

هر اثرِ هنری در جریانِ شکل گرفتنش ماجراهایی را برایِ خالقش رقم می زند.آن ماجراها را بنویسید و با ضمیمه کردنِ  آن به اثرتان آن را برایِ مخاطب جذاب تر کنید. 

اطلاعاتِ تماستان را رد و بدل کنید.

شماره ی تماس، ایمیل، آدرسِ پیج کاری و یا وب سایتتان را به آنها بدهید و امُیدوار باشید که در ذهنِ آنها به عنوان هنرمندی گرم و صمیمی خواهید ماند.

از جادویِ اینستاگرام غافل نشوید.

اگر مکان و هزینه ی داشتنِ گالریِ واقعی را ندارید دست به دامنِ گالریِ مجازی شوید.اتفاقا چه بهتر! چون از دردسرهای رفت و آمد و هزینه های کوچک و بزرگش در امانید و این یک حقیقت است که آدم ها رفته رفته از دنیای حقیقی به دنیایِ مجازی کوچ می کنند و اگر شما هم کسب و کارِ خود را مجازی نکنید باخته اید.

یک پیج برایِ در معرضِ عموم قرار دادنِ آثارتان ایجاد کنید و در آن به طورِ مستمر فعالیت کنید و سعی کنید با تولیدِ محتوای خوب و یادگیری الگوریتم اینستاگرام پیجتان را بالا ببرید وطبیعتا فروشتان هم بالا خواهد رفت.

در اینستاگرام نیز باید با مخاطبِ خود تعامل دوستانه و صمیمی ایجاد کنید تا آنها به شما سفارشِ کار دهند یا محصولاتِ از پیش آماده شده تان را خریداری کنند.

تبلیغات هم خوب است اما مراقب باشید به چه پیجی تبلیغ می دهید چون امکانِ گرفتنِ فالوور فیک زیاد است.

حتی می توانید برایِ حرفه ای تر نشان دادنِ خودتان اقدام به ایجاد سایتِ  شخصی کنید تا اعتمادِ مخاطب را بیشتر کرده و پرستیژ کاری تان افزایش یابد.

در پایان یادتان باشد با تمام کسانی که به گالری یا پیج شما وارد می شوند چه خرید کنند و چه خرید نکنند محترمانه و دوستانه برخورد کنید و از خود خاطره ای خوش به جا بگذارید.

  

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیبا غلامی
دیبا غلامی
دیبا هستم چندین سال در زمینه هنری فعالیت مستمر داشتم و نقاشی را با سیاه قلم شروع کردم و بعد از کسب آموزش و تجربه در این رشته هنری، به مدت چهار سال سیاه قلم را به صورت پیشرفته به هنرجویان تدریس میکردم. و اکنون در زمینه تولید محتوا در زمینه هنر و فروش آثار هنرمندان فعالیت دارم.
دیبا غلامی
دیبا غلامی
دیبا هستم چندین سال در زمینه هنری فعالیت مستمر داشتم و نقاشی را با سیاه قلم شروع کردم و بعد از کسب آموزش و تجربه در این رشته هنری، به مدت چهار سال سیاه قلم را به صورت پیشرفته به هنرجویان تدریس میکردم. و اکنون در زمینه تولید محتوا در زمینه هنر و فروش آثار هنرمندان فعالیت دارم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها