راه های فروش اثر هنری

راه های فروش اثر هنری
فهرست مطالب

فروشِ اثرِ هنری تان کارهایِ بسیاری است که می توانید انجام دهید اما به گُمانم در دنیای ارتباطات، رمزِ موفقیت در هر کسب و کاری ارتباط است. مهم ترین کار این است که اثرِ هنری تان را در معرضِ دیدِ عُموم قرار دهید.

گالریِ شخصی یا صفحه ی شخصی در شبکه های اجتماعی؟ فرقی نمی کند به هر حال شما باید آثارتان را در معرضِ دیدِ همگان قرار دهید و ابراز وجود کنید تا دیگران از بودن و هنرِ شما آگاهی یابند.

همچنین پیشنهاد می شود مطالعه کنید: وسایل طراحی چهره

راه‌های فروش یک اثر هنری می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • نمایش اثر در گالری‌ها و نمایشگاه‌های هنری.
  • فروش آنلاین از طریق وب‌ سایت‌ها یا بازارهای آنلاین مانند سایت هنرسرای دیبا
  • همکاری با نمایشگاه‌ها یا فروشگاه‌های محلی برای نمایش و فروش اثر.
  • فروش از طریق حضور در رویدادها یا بازارهای هنری محلی.
  • ایجاد توافقنامه با مشتریان خصوصی یا موسسات عمومی برای خرید اثر.

هر روشی نیازمند استراتژی و برنامه‌ریزی مخصوص به خود است و بسته به نوع اثر، بازار مورد نظر و جامعه مورد نظر، شاید انتخاب خوبی باشد.

شرکت در مزایده‌های هنری:

شرکت در مزایده‌های هنری می‌تواند به شما کمک کند تا ارتباط برقرار کرده و اثر خود را به مجموعه‌های خصوصی یا عمومی فروش دهید.

تولید آثار هنری سفارشی برای مشتری:

پذیرش سفارش‌هایی برای ساخت اثر هنری به سفارش مشتریان می‌تواند یک راه بسیار موثر برای کسب در این زمینه باشد.

همکاری با طراحان داخلی یا معماران برای تولید آثار هنری:

همکاری با حرفه‌ای‌های دیگر صنایع ممکن است بازار و مشتریان جدیدی برای شما فراهم کند.

بازاریابی شبکه‌ای برای هنرتان:

استفاده از رسانه‌های اجتماعی و وبلاگ‌ها برای ارتباط با جامعه‌های هنری می‌تواند به شما کمک کند تا اثرهای خود را معرفی کرده و فروش بیشتری داشته باشید.

اشتراک‌گذاری آثارتان در جوامع هنری:

اشتراک گذاری ایده‌ها و اثرهای خود با جوامع هنری مختلف می‌تواند شناخت شما را افزایش داده و به فروش اثر شما کمک کند.

همکاری با موسسات خیریه برای دیده شدن آثارتان:

ارائه اثر هنری به منظور حمایت از یک موسسه خیریه ممکن است نه تنها به شما کمک کند تا اثرتان را فروش دهید بلکه به یک هدف خیریه هم کمک کند.

استفاده از روش فروش صنایع دستی:

اگر اثر هنری شما از نوعی صنایع دستی باشد، می‌توانید آن را به فروشگاه‌ها یا بازار‌هایی که محصولات دستی را عرضه می‌کنند بفروشید.

استفاده از نرم‌افزارهای تحلیل بازاریابی آثار هنری:

استفاده از ابزارهای تحلیل بازاریابی مدرن می‌تواند به شما کمک کند تا مشتریان مورد نظر خود را تشخیص دهید و به آن‌ها برسید.

همچنین بسیاری از هنرمندان از ترکیب چندین روش برای فروش اثر هنری خود استفاده می‌کنند تا بازار و مخاطبان متنوعی را به خود جذب کنند.

فروش آثار هنری از طریق اینستاگرام

همچنین بسیاری از هنرمندان از ترکیب چندین روش برای فروش اثر هنری خود استفاده می‌کنند تا بازار و مخاطبان متنوعی را به خود جذب کنند. امروزه خرید تابلو نقاشی هم از طریق سایت ها بسیار انجام می شود.

بهترین راه فروش اثر هنری

بهترین راهی که ما به شما توصیه میکنیم فروش نقاشی یا آثار هنری از طریق سایت می باشد و معمولا به این صورت است که شما با صاحبین سایت های هنری ارتباط برقرار می کنید و عکس و فیلم از محصول هنری خود برای آنها ارسال میکنید و پس از تایید آن را در سایت خود برای فروش قرار می دهند و پس از فروش محصول از روش های مختلف ارسال محصول را انجام می دهند.

فروش آثار هنری از طریق سایت و مزایای آن:

داشتن سایت هنری برای فروش آثار هنری شما بهترین سرمایه گزاری می باشد. داشتن وب سایت و صرف وقت و هزینه روی آن در نهایت برای شما نتیجه بخش خواهد بود و این همیشگی خواهد بود. همچنین شما از طریق سایت می توانید در تمام دنیا آثار خودتان را به نمایش بگذارید و از خوبی های داشتن سایت این است که می توانید دوره های آموزشی برای فروش بگذارید و یا ویدئو و مقاله های آموزشی برای مخاطبان خود قرار دهید و از این طریق شناخته شوید.

همچنین شما می توانید درخواست همکاری به سایت های هنری بدهید و از طریق سایت های دیگر آثار هنری خود را به فروش بگذارید.

فروش آثار هنری از طریق اینستاگرام و مزایای آن:

از دیگر راه هایی که امروزه برای فروش آثار هنری باب شده است فروش آثار هنری از طریق اینستاگرام است که بسیار همه گیر شده است و هنرمندان زیادی توانستند در این شبکه اجتماعی شناخته شوند و آثار هنری یا دوره های آموزشی خود را به فروش بگذارند.

معایب فروش آثار هنری از طریق اینستاگرام:

از معایب بزرگی که این شبکه اجتماعی دارد می توان به این اشاره کرد که این فضا همیشگی و دائمی نیست. یک وب سایت همیشه ماندگار است و به نام شماست ولی پیج اینستاگرام یک فضای موقتی است.نه تنها اینستاگرام بلکه تمام شبکه های اجتماعی ممکن است روزی بسته شوند، از این رو سرمایه گذاری روی آن کار پر ریسکی است. در آخر به این نکته اشاره کنم که هم اکنون بسیاری از شبکه های اجتماعی در کشور ما غیر مجاز هستند و دسترسی به آنها برای مردم آزاد و آسان نیست.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

Picture of دیبا غلامی
دیبا غلامی
دیبا هستم چندین سال در زمینه هنری فعالیت مستمر داشتم و نقاشی را با سیاه قلم شروع کردم و بعد از کسب آموزش و تجربه در این رشته هنری، به مدت چهار سال سیاه قلم را به صورت پیشرفته به هنرجویان تدریس میکردم. و اکنون در زمینه تولید محتوا در زمینه هنر و فروش آثار هنرمندان فعالیت دارم.
Picture of دیبا غلامی
دیبا غلامی
دیبا هستم چندین سال در زمینه هنری فعالیت مستمر داشتم و نقاشی را با سیاه قلم شروع کردم و بعد از کسب آموزش و تجربه در این رشته هنری، به مدت چهار سال سیاه قلم را به صورت پیشرفته به هنرجویان تدریس میکردم. و اکنون در زمینه تولید محتوا در زمینه هنر و فروش آثار هنرمندان فعالیت دارم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها